Wonderland by Alicja all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Polska jest piękna... Zamek Książ

by - 17:28

Wrocław ostatnio znalazł się w czołówce rankingu na najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie. Złapałam się za głowę, gdy pewnego dnia podczas porannej internetowej prasówki przeczytałam, że w tym konkretnym dniu jakość powietrza była gorsza niż w Pekinie... I jak tu wychodzić z domu? Jak spacerować i hartować małego szkraba? 

Codzienne sprawdzanie stopnia zanieczyszczenia weszło mi w krew tak, jak zaglądanie przez okno i sprawdzanie, czy pada. I tak, gdy wskaźniki są względnie dobre to wychodzimy, a jak nie - zostajemy w domu, albo wyjeżdżamy za miasto w poszukiwaniu lepszego powietrza. Dzięki temu za nami pierwsze nieśmiałe podróżnicze kroki. Testujemy, ile Sara jest w stanie wytrzymać spokojnie w samochodzie i jak na razie idzie nam świetnie. Póki co, w obszarze naszych wyjazdowych zainteresowań pozostaje Dolny Śląsk, ale jesteśmy mocno zdeterminowani na wydłużanie odległości od domu. W ostatni weekend odwiedziliśmy Książ i mieszczący się tam zamek. Cieszyłam się, że było mroźnie, bo przez to nie było wiele ludzi, a ja bardzo nie lubię tłumów.... Z opowieści wiem, że obiekt ten potrafi przeżywać prawdziwe turystyczne oblężenie, a my teraz... wiadomo - wózek... i chociaż bardzo zwrotny, to potrzebujemy trochę przestrzeni do swobodnego poruszania się. Nie lubimy nikomu przeszkadzać i nie chcemy, żeby przeszkadzano nam. 

Książ to bardzo przyjazne miejsce na spędzenie takiego popołudnia. Jest co zwiedzić, jest gdzie pospacerować, a w międzyczasie smacznie zjeść. 
Kiedyś jesienno-zimowe krajobrazy wydawały mi się bardzo nieatrakcyjne, smutne i depresyjne. Potem odkryłam Sapkowskiego, a potem jeszcze CD Projekt Red wypuściło ze swojej stajni najlepszą grę na świecie, nad którą spędziliśmy z B. kilka miesięcy. Od tamtej pory zakochałam się na nowo w naszych polskich krajobrazach. Nawet jak pada, jest zimno i mgliście... jest pięknie. 

Pozdrawiam i do następnego!
A. 

You May Also Like

3 komentarze

 1. Byłam latem, fantastyczne miejsce

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo piękne miejsce - a co do zanieczyszczeń, trzeba niestety głosować, bo zostając w domu przyczyniasz się do wyboru ludzi, którzy wycinają drzewa...
  Zapraszam do mnie i pozdrawiam wszystkich!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam! Wszystko w naszych rękach :)

   Usuń