niedziela, 27 listopada 2016

Home inspiration - bathroom

Łazienka, to pomieszczenie, które urządzane powinno być z nie mniejszą uwagą niż salon, czy kuchnia. Obecnie łazienki nazywa się "pokojami kąpielowymi", żeby podkreślić charakter tego pomieszczenia. Łazienka to miejsce, które ma nam się kojarzyć ze spokojem i relaksem.... pełnić funkcję domowego SPA, gdzie człowiek ciałem i duchem odpoczywa po ciężkim dniu.

Urządzanie łazienki to nie lada wyzwanie, Bogactwo stylów i wzorów sprawia, że naprawdę trudno połączyć wszystko w harmonijną całość. Trzeba też podkreślić, że w pogoni za wymarzonym wzorem czy kolorem, nie trzeba wcale odkryć drogi morskiej do Indii albo przemierzyć cały Półwysep Arabski. Dzisiaj różnorodnością oferty mogą pochwalić się nawet budowlane sieciówki takie jak OBI, Castrorama czy Leroy Merlin. Bardziej wybredne osoby mogą natomiast udać się do mniej "popularnych" salonów, gdzie za trochę więcej monet oferta będzie jeszcze bogatsza i szlachetniejsza jeśli chodzi o wzornictwo i materiały, z których wykonane są przedmioty.

Na koniec to, co równie dobrze mogłoby być początkiem tego wpisu - funkcjonalność. Im mniejszą powierzchnię macie do zagospodarowania, tym dokładniej trzeba przemyśleć co i gdzie umieścić. Nie można zapomnieć o różnego rodzaju schowkach. Bo przecież łazienka, to nie tylko miejsce gdzie przy lustrze ustawiony będzie elegancki flakon z perfumami Chanel No 5, ale także pomieszczenie, w którym gdzieś schować będziecie musiały butelkę Domestosa, która wiadomo jak wygląda i do czego służy. Przemyślane schowki to podstawowe zadanie przy urządzaniu każdej łazienki.

A teraz spójrzcie na te zdjęcia - naprawdę idzie zwariować. Od razu mam ochotę na remont. 
Pozdrawiam i do następnego!
A.

1 komentarz: