niedziela, 10 lipca 2016

Polska jest piękna - Jezioro Sławskie...

Żeby odnaleźć odrobinę "świętego spokoju" nie trzeba wcale przemierzać amazońskiej dżungli podczas minimum miesięcznej wyprawy. Prawda jest też taka, że nie każdego na taki egzotyczny wyjazd stać, nie każdy ma czas i nie każdy ma też chęci, żeby opuszczać granicę naszego pięknego i - odpukać - bezpiecznego kraju, w którym pająki mają odwłoki nie większe od złotówki. Takim właśnie osobom polecam weekend nad jeziorem, zalewem.... wszędzie tam gdzie kawałek wody i zieleni pozwala nacieszyć się przyrodą i odpocząć od codziennych zajęć. Sieć wodna w Polsce jest dość gęsto utkana. Chyba każdy może powiedzieć, że w jego okolicy znajduje się jakaś rzeka albo jezioro, które malowniczo wplatają się w krajobraz. Dlaczego nie korzystać z takich miejsc? Oglądając telewizornie można odnieść wrażenie, że próbuje się nas zniechęcić do przebywania na łonie przyrody. Kleszcze, komary, węże, barszcz sosnowskiego... Kup specyfik na "to", kum specyfik na "tamto"... Nie dajmy się zwariować. Jeżeli będziemy ostrożni, to na pewno nic złego nam się nie stanie i naprawdę miło spędzimy czas. 
Mi niedawno udało się spędzić świetny weekend na żaglach w Sławie. Z mojego rodzinnego domu jest dosyć blisko do Pojezierza Wielkopolskiego i Niziny Wielkopolskiej. Jak widać pobyt nad jeziorem w Polsce, nie oznaczy wyłącznie kierunku Mazury. 
Pogoda świetna, a do tego cisza i spokój... Czego chcieć więcej? Oczywiście w okolicy są mniej i bardziej zatłoczone miejsca, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wzdłuż jeziora położone są ośrodki wypoczynkowe z własnymi plażami, pola biwakowe, domki letniskowe... Infrastruktura turystyczna naprawdę godna pochwalenia, a do tego widać jak z roku na roku ciągle się rozwija. Na pokładzie mieliśmy wszystkie sprzęty potrzebne do przygotowywania posiłków, więc niestety nie mam zbadanej okolicy na tyle, żeby polecić Wam jakieś ciekawe miejsce, w którym można dobrze zjeść. Może przy kolejnej wizycie - sezon jeszcze długi!

Do następnego!
A. 

2 komentarze: