wtorek, 12 lipca 2016

Fendi - Legends and Fairy Tales

Podczas minionego weekendu odbył się jeden z najpiękniejszych pokazów mody, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Dom mody Fendi świętował swoje 90 urodziny i zorganizował pokaz "na wodzie" fontanny di Trevi zatytułowany Legends and Fairy Tales. Kolekcja powstała pod czujnym okiem Karl'a Lagerfeld'a, który obecnie kieruje marką. Z pewnością przebieg kariery tego Pana budzi ogromny respekt, jednak pamiętam, że jeszcze w czasach gdy Lagerfeld kierował domem mody Chanel, nie raz myślałam sobie co też o niektórych jego pomysłach pomyślałaby sobie Gabrielle -założycielka tej marki.

Fontanna di Trevi to jedna z największych atrakcji turystycznych Wiecznego Miasta. Byłam kilka razy w Rzymie, jednak podczas mojej zeszłorocznej wizyty fontanna była nieczynna, pozasłaniana rusztowaniami... trwał remont. Co ciekawe dom mody Fendi przeznaczył ponad 2 mln euro na remont tej oraz kilku innych fontann położonych na terenie Rzymu. To bardzo ważny gest, który mógłby stać się wzorem dla innych marek. 


Inspiracja do stworzenia kolekcji była książka East of The Sun and West of The Moon. Zamieszczone w niej ilustracje zostały odwzorowane na użytych tkaninach. Trzeba przyznać, że dzięki temu wydarzenie nabrało iście bajkowego wymiaru. 

Od kilku dni podziwiam te zdjęcia i nie mogę się na nie napatrzeć. Należę do osób, które traktują modę jako składową sztuki, dlatego zaprezentowana przez Fendi forma artystycznego przekazu - w którym moda i sztuka tworzą jeden spójny obrazek - jest dla mnie po prostu perfekcyjna.  
foto: http://www.the6milliondollarstory.com/fendi-legends-and-fairy-tales-at-fontana-di-trevi/ www.coolchicstylefashion.com  

Wydarzenie to sprawiło, że dom mody Fendi podniósł wysoko poprzeczkę na wielu płaszczyznach, poczynając od dobroczynności, poprzez piękno kolorów i tkanin, a skończywszy na zapierającej dech oprawie. Czekam z niecierpliwością na więcej!

Pozdrawiam i do następnego!
A. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz