Wonderland by Alicja all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Croatia part III - Krka

by - 10:23

 
Będąc w Chorwacji każdy powinien zobaczyć Park Narodowy Krka. Jest to malowniczy teren położony wzdłuż rzeki Krka, która w kilku miejscach złamana została przez urzekające wodospady. Ruch turystyczny jest tutaj bardzo natężony, dlatego miejsce to przez lata bardzo wyewoluowało w kierunku zaspokajania potrzeb zwiedzających. Przy największym wodospadzie można więc zjeść, kupić pamiątki i rozłożyć się na leżakowanie.  

Po tygodniu spędzonym na kąpielach w słonej wodzie, kąpiel w rzece była bardzo miłą odmianą. Oczywiście zależy, co komu bardziej przeszkadza, czy uczucie oblepiającej całe ciało soli, czy też przenikający wszystko zapach rzecznej ryby. Stwierdziłam, że chyba wolę jednak sól...Oczywiście pobyt Krka to nie tylko kąpiele, a przede wszystkim kontakt z przyrodą o pięknie, które po prostu zapiera dech. Woda czysta jak kryształ, roślinność o gęstości amazońskiej dżungli i widoki, których nie zobaczycie w żadnym innym miejscu w Chorwacji.

Do Krka można przyjechać samochodem lub przypłynąć statkiem. Podczas moim pobytów w Chorwacji przetestowałam obie te trasy i zdecydowanie polecam tą statkiem, ale tylko pod warunkiem, że odległość do przepłynięcia jest w miarę rozsądna. Z moich obserwacji wynikało, że rejsy do Krka są oferowane wzdłuż całej Dalmacji. Stąd moja uwaga o odległości, ponieważ nie wiem czy chciałabym płynąć na turystycznym kutrze np. przez 80 km.
Park otwarty jest dla zwiedzających przez cały rok. Obojętnie więc kiedy będziecie w Chorwacji, zawsze możecie wygospodarować dzień na zwiedzanie Krka. Dla tych, których nie interesują kąpiele istnieje możliwość zwiedzenia położonych na rzece młynów wodnych oraz budynków, w których odbywają się pokazy tradycyjnego rzemiosła. Można też popłynąć na wyspę położoną na środku rzecznego jeziora Visovac i zwiedzić znajdujący się tam od XV wieku franciszkański klasztor. Atrakcji nie zabraknie tutaj nawet dla najbardziej wymagającego turysty.

Pozdrawiam i do następnego!
A.

You May Also Like

1 komentarze

  1. śliczne widoki!
    zapraszam do mnie: siwusi.blogspot.com
    obserwujemy?♥

    OdpowiedzUsuń