piątek, 31 lipca 2015

Polska jest piękna... Villa Toscania w Nowym Gorzycku

Jak już wielokrotnie pisałam, sezon ślubny mieliśmy z B. w tym roku bardzo intensywny. Szkoda, że przed własną uroczystością nie miałam okazji tyle razy gościć się na tego typu imprezach i podpatrzyć wiele ciekawych rozwiązań oraz pomysłów. Wtedy widać najlepiej, co można byłoby wykorzystać we własnych planach. Wśród tych wszystkich przyjęć najbardziej podobało nam się to zorganizowane w Nowym Gorzycku w miejscu o nazwie Villa Toscania. Pewnie niektórzy z Was mogą kojarzyć już tę nazwę z telewizyjnego programu Magdy Gessler, która już podczas pierwszej wizyty stwierdziła, że serwowana jest tutaj najlepsza kuchnia włoska w Polsce. To duży komplement, ale myślę, że w pełni zasłużony. 


Miejsce jest przytulne, położone w malowniczym otoczeniu pagórkowatych pól, a w środku panuje klimat arkadyjskiej elegancji. Obsługa niesamowicie uprzejma, a kuchnia... marzenie - rewelacyjna. Bardzo lubię włoskie smaki, a prawdziwa Toscania była moim domem przez pewien czas i uważam, że w Nowym Gorzycku dzięki tej restauracji, można się poczuć, jak we Włoszech.W menu weselnym tradycyjne polskie smaki przeplatały się z tymi włoskimi. Byliśmy z B. tak zachwyceni, że szybko zdecydowaliśmy się, żeby zostać "pod słońcem Toscani" jeszcze jeden dzień dłużej. 


 
Obiad, który zamówiliśmy z karty był wyśmienity. Dla siebie wzięłam zielone ravioli wypełnione szpinakiem i ricottą, a B. zamówił spaghetti carbonara. 

Na deser było tiramisu i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że tak świetnego deseru nie jadłam nawet będąc we Włoszech. Taki sam deser był podawany również w trakcie weselnego przyjęcia. Na uznanie zasługuje fakt, że był tak samo dobry niezależnie od tego, czy przygotowywany dla kilkudziesięciu osób, czy też tylko w ramach pojedynczego zamówienia.


Polecam, polecam, polecam... Mam nadzieję, że jak będziecie w tamtych rejonach albo np. w podróży nad polskie morze, to zatrzymacie się na chwilę w Nowym Gorzycku i odwiedzicie to wspaniałe miejsce. 

Pozdrawiam i do następnego!
Alicja

1 komentarz:

  1. Muszę pozbyć się tej koszulki bo zbyt często występuje na zdjęciach. Jakbym posiadał tylko jedną :) / B.

    OdpowiedzUsuń