niedziela, 24 maja 2015

Grant Cowan

Grant Cowan to urodzony w Australii współczesny artysta zajmujący się ilustrowaniem mody. Po otrzymaniu dyplomu na kierunku "Fashion Design" przeniósł się do Europy - do Londynu, żeby rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Tutaj jego kariera nabrała tempa i w krótkim czasie mógł pochwalić się współpracą z najbardziej znanymi modowymi pismami, takimi jak Harpers Bazaar, Vogue czy Red. W swoich pracach często nawiązuje do mody lat 40` i 50`. Zazwyczaj nie lubię, gdy ilustracje są tak "dosłowne". W zasadzie nie potrzebuję detali, czy wyrazistych twarzy. Tutaj jednak od razu zobaczyłam to "coś" i zaczęłam sobie wyobrażać wnętrze eleganckiego butiku, z białymi pikowanymi kanapami w stylu cherterfield, gdzie po zakupach klientki częstowane są filiżanką pysznej kawy... I nie są to wcale wydumane wizje, bo mamy we Wrocławiu kilka takich miejsc. Jednym z nich jest butik Victor, który mijam codzienne w drodze do pracy. Myślę, że jego eleganckie jasne wnętrze doskonale dopełniłyby wiszące na ścianach ilustracje, wykonane przez Cowan'a.

Na koniec dodam jeszcze tylko, że bardzo żałuję, że Cowan na swoje miejsce pobytu nie wybrał jakiegoś polskiego miasta. Co jakiś czas obserwuję na FB warsztaty, które organizuje dla ludzi interesujących się tematyką ilustrowania mody. Na pewno miło byłoby się na nich znaleźć i posłuchać chwilę mistrza. 

foto: pinterest.com

Chciałam Wam jeszcze podziękować za udział w mojej akcji GIVEAWAY.  Jest mi też niezmiernie miło, ponieważ rośnie liczba obserwujących, którzy ostatecznie nie biorą udziału w walce o torebkę. 
Dziękuję Wam raz jeszcze i do zobaczenia w kolejnym poście :)

A. 

6 komentarzy: